Gül Anaokulu Facebook

Reggio Emilia Yaklaşımı

Reggio Emilia yaklaşımının kurucusu Loris Malaguzzi’dir. Reggio Emilia okulları Reggio Emilia kasabasında olur. Diğer bölgelerdeki okullar, yaklaşım gereği Reggio Emilia ilhamlı okullar olurlar; çünkü Reggio Emilia taklit edilecek bir program sunmaz.

Tersine, her okulun kendine has özelliklerine, çocuklarına ve bulunduğu topluma göre yepyeni bir Reggio Emilia yaratması esasına dayanır.

Gems Eğitim Modeli

GEMS (Great Explorations in Math and Science) California Üniversitesi bünyesinde yer alan Lawrance Hall of Science adlı bir fen merkezi tarafından oluşturulmuş, sürekli gelişen bir programdır.  

Bizler de Play To Learn’ de heyecan verici fen-doğa deneylerini, matematik çalışmalarını; yaratıcı drama ve art etkinliği ile birleştirip sınıfa taşıyarak; öğrenmeyi daha kaliteli, sürükleyici, keyifli ve eğlenceli hale getirmek için esnek bir program olan GEMS’ ten destek almaktayız. 

Veli Bilgilendirme

Gül Anaokulu olarak çocuklarınızın gelişimi ve günlük etkinlikleri hakkında size özel bilgi sistemi ile bilgi sahibi olabilirsiniz.

Merak Ettikleriniz

Okulumuz 08.00-17.30 saatleri arasında açıktır. Cumartesi ve Pazar günleri dışında 5 iş günü eğitim yapılır.

Sabah kahvaltısı 08.00-09.00 saatleri arasındadır. Öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı vardır.

Servis evden okula, okuldan eve yapılır. Öğrenci hiçbir şekilde başka bir adrese ve yuva tarafından tanınmayan şahıslara teslim edilmez. Servis araçlarında görevli öğretmen ve çocuk emniyet kemeri bulunur. Servis ücreti okul ücretinden bağımsızdır.

Uyum dönemi 1 aydır. Bu sürenin ilk haftasında veli desteği gereklidir. Günde yarım saat ile başlayıp birinci haftanın sonuna kadar süre yarımşar saat arttırılarak hafta tamamlanır. İkinci hafta öğrenci ailesi olmaksızın devam eder.