Beslenme

Ürün Kategorileri

Beslenme

Herkese merhabalar,
Biliyorsunuz obezite ülkemizi ve tüm dünyayı saran bulaşıcı bir hastalık haline geldi. Düşünün özellikle çocukluk çağında obezite görülme sıklığı, 1970’lere göre 10 kat arttı ve her geçen yıl da katlanarak artmaya devam ediyor. Biz de bu konuda  okulumuzda neler yapabiliriz?İşte biz bu soruyla düştük yollara… Çok güzel bir projenin içinde bulduk kendimizi: Sağlıklı Mutfak Projesi… Mutfağımızda besinlerin  mevsime uygun olması, doğal ve katkısız olasına özen gösterdik, çocuklarımızın tüketim oranlarına, gereksinimlerine uzman eşliğinde takip ettik, akılcıl tariflerle besin çeşitliliği kazandık, çocuklarımıza sağlıklı mutfak bilincini öğretmeyi hedefledik.Çünkü biliyoruz ki, sağlıklı yaşam haritası bu ilk 5 yılda saklıydı!

 2-5 yaş arası oyun çağı dönemi, çocukların beslenme zekasını geliştirmeye yönelik en doğru zamandır. “Sağlıklı Mutfak ” projesiyle 2018-2019 yılında  çocuklarının sağlıklı beslenmeye olan ilgilerini arttırma, sağlıklı besinleri seçmeyi öğretme ve menülerini doğru planlamayı öğretmeyi hedefledik.  ve bu konuda bu öğrenim yılında güzel dönüşler aldık.

Ayda bir kez Gül Çocuk Evinde, anne ve babalarımıza eğitimler vereceğiz. Biliyoruz ki, bu projemizde de sizden çok güzel geri dönüşler alacağız. Tek isteğimiz daha bilinçli anne-babalarla, daha sağlıklı nesiller oluşturmak :)
Unutmayın anne ve babalar çocuklarının geleceğini besler…